zklarska Poręba to miasteczko położone na stokach dwóch pasm górskich - Karkonoszy i Gór Izerskich, które przedziela malowniczy przełom rzeki Kamiennej.
Z jednej strony góruje nad miastem Szrenica (1362 m n.p.m.) z bogato rozwiniętą infrastrukturą narciarską, zaś z drugiej wyraźnie odcina się na linii horyzontu Wysoki Kamień (1058 m n.p.m.), będący punktem orientacyjnym dla wędrowców i rowerzystów. Specyficzny mikroklimat, długo zalegająca pokrywa śnieżna, bardzo dobra infrastruktura turystyczna i równie bogata oferta wypoczynku spowodowały, że to małe miasteczko urosło do rangi największego ośrodka turystycznego w Sudetach i na Dolnym Śląsku.
Atrakcje: Wodospad Kamieńczyka - najwyższy wodospad po polskiej stronie Karkonoszy. Próg wodospadu znajduje się na wysokości 843 m n.p.m.
Wodospad Szklarki - wodospad spadający kaskadą o wysokości 13,3 m.
Krucze Skały - okazała grupa skalna na prawym brzegu rzeki Kamiennej na wysokości 718 m n.p.m. Tworzą ją dwie duże bryły granitowe z doskonałym punktem widokowym.
Krzywe Baszty - położona na lewym brzegu rzeki Kamiennej, granitowa skała o wysokości 18 m. Skały te są miejscem uprawiania wspinaczki.
dalej >>